Börjar: 12 aug 2024 15:18Avslutas: 20 aug 2024 17:00
20 AUGUSTI 2024
34927
Figurin. NAO by Lladro.
Slutpris200 SEK
34492
LARS DREJARE (Lars Ljunggren). 2 Ägg, Stengods, Proveniens Lars Ljunggrens hem.
Slutpris140 SEK
34917
ANITA NYLUND. Eldfast form, "Janssons Frestelse", JIE, No 114.
Slutpris160 SEK
34912
Potta. Porslin, Arabia, Finland, 1900-talet.
Slutpris100 SEK
34484
LARS DREJARE (LARS LJUNGGREN) 2 Ägg, stengods, Proveniens Lars Ljunggrens hem.
Slutpris100 SEK
34936
Vas, "Blå Måsen", Royal Copenhagen.
Slutpris80 SEK
34483
LARS DREJARE (LARS LJUNGGREN) 2 Muggar, stengods, Proveniens Lars Ljunggrens hem.
Slutpris80 SEK
34921
2 Orientaliska vaser, 1900-talet.
Slutpris180 SEK
34900
Vas, Rörstrand. Drejaregruppen 1977.
SlutprisInga bud
34929
Figurin, Royal Copenhagen.
Slutpris180 SEK
34913
Kakfat, "Blå Måsen", Royal Copenhagen.
Slutpris100 SEK
34491
LARS DREJARE (Lars Ljungren). Läppmugg & mustaschmugg, proveniens Lars Ljunggrens hem.
Slutpris80 SEK
34932
VILHELM BJERKE PETERSEN, Vas/skål, stengods, "Fasett", Rörstrand.
Slutpris120 SEK
34904
12 Moccakoppar & 11 fat, Jaeger&Co, Bavaria.
Slutpris140 SEK