Börjar: 23 aug 2024 18:16Avslutas: 1 sep 2024 17:00

1 SEPTEMBER 2024

OTTO BAUER. Vas/Flaska, "Carnaby", Holmegaard, osignerad.
35219
Slutpris1 000 SEK
BARBARA LÜDINGHAUSEN. Silvergrafik, osignerad.
35258
Slutpris80 SEK
3 Krus. 2 Liters, Höganäs Keramik.
35176
Slutpris180 SEK
MONICA BACKSTRÖM. Svamp. BODA.
35247
Slutpris350 SEK
2 Barstolar. BoConcept.
35256
2 Barstolar. BoConcept.
Slutpris160 SEK
35218
SlutprisInga bud
BERTIL VALLIEN. Skål, "Satellit", Kosta Boda, osignerad.
35209
Slutpris260 SEK
JUSSI TAIPALEENMÄKI. Litografi, "Mor & Son", signerad & numrerad 117/190.
35259
Slutpris230 SEK
Skärbräda/bricka. SÖVE konst Sweden. Sövestad, Poppel.
35201
Slutpris80 SEK
BING & GRÖNDAL. Vas, modell 8708, motiv av väderkvarn.
35244
Slutpris120 SEK
Golv Ljusstake, Smide.
35183
Golv Ljusstake, Smide.
SlutprisInga bud
Diverse glas. Bl.a Orrefors & Sagaform.
35197
Slutpris100 SEK
FOLKE RICKLUND. Provtryck, signerad & daterad -78.
35264
SlutprisInga bud
Diverse bl.a boken om Laholms Keramik & 3 små vaser i nysilver m.m.
35249
SlutprisInga bud
Äldre projektor.
35185
Äldre projektor.
Slutpris120 SEK
Kruka, fat & 2 Ljusstakar. "Stockholms slott", Bing & Gröndal.
35180
SlutprisInga bud
2 delar RUDA. Göte Andersson. Blå nyans.
35239
Slutpris160 SEK
Antiloper, Trä.
35214
Antiloper, Trä.
Slutpris100 SEK
BERTIL VALLIEN. 2 Martini/Cocktail glas. "Satellite". Kosta Boda. Signerad.
35233
Slutpris600 SEK
HERTHA BENGTSSON. Vas, Signerad, daterad-92 & numrerad 389.
35224
Slutpris850 SEK
Moccakoppar. Chilli. Samtida. 12 koppar & 11 Fat.
35195
Slutpris80 SEK
BARBRO JÖNSSON. Färglitografi, signerad, daterad -86 & numrerad 84/150.
35261
SlutprisInga bud
Diverse. Bl.a Jul.
35205
Diverse. Bl.a Jul.
Slutpris100 SEK
Diverse samtida. Bl.a Temuggar Jelly Bean m.m..
35184
Slutpris100 SEK
Figurin. Goebel.
35193
Figurin. Goebel.
Slutpris80 SEK
2 KRUS. Höganäs 5 Liter & ett omärkt krus.
35232
Slutpris100 SEK
PEZ. 25st.
35178
PEZ. 25st.
Slutpris100 SEK
Kaffeservis, 2 olika. Import & Bavaria.
35223
SlutprisInga bud
Äldre bibel, Biblia Gamla Testamentet, 1842.
35226
Slutpris80 SEK
FREDDI LARSEN. Olja på pannå, signerad.
35243
Slutpris100 SEK
Spel.
35207
Spel.
SlutprisInga bud
35213
SlutprisInga bud
Nötknäppare. Trä, 1800/1900-talet.
35211
SlutprisInga bud
Figurin, NAO. Pojke med böcker.
35245
Slutpris80 SEK
Krus. Raus. 12 Liter.
35240
Krus. Raus. 12 Liter.
Slutpris140 SEK
Diverse prydnader m.m.
35210
Diverse prydnader m.m.
Slutpris80 SEK
4 Figuriner i sten, onyx.
35238
4 Figuriner i sten, onyx.
SlutprisInga bud
GERTRUD WRÅKE LINDQVIST (1905-1996). "Vilostund", signerad.
35260
SlutprisInga bud
35186
SlutprisInga bud
Servis delar. Hackefors.
35190
Servis delar. Hackefors.
SlutprisInga bud
35221
Slutpris80 SEK
Figurin. Rosenthal. TAX.
35203
Figurin. Rosenthal. TAX.
Slutpris950 SEK
Munkpanna. Koppar, 1800-talet.
35229
Slutpris100 SEK
TOMMY CARLSSON. Litografi. Veinge. signerad & numrerad 31/60.
35235
SlutprisInga bud
Bricka, korg m.m.
35242
Bricka, korg m.m.
SlutprisInga bud
Kaffekanna, 6 Koppar, 6 Fat & 6 Assietter. "Stockholms slott". Bing & Gröndal.
35188
SlutprisInga bud
BERTIL VALLIEN. Flaska, "Satellit", Kosta Boda, osignerad.
35206
Slutpris500 SEK
Stor kruka. Samtida.
35192
Stor kruka. Samtida.
SlutprisInga bud