Börjar: 23 aug 2024 18:16Avslutas: 1 sep 2024 17:00
1 SEPTEMBER 2024
35219
OTTO BAUER. Vas/Flaska, "Carnaby", Holmegaard, osignerad.
Slutpris1 000 SEK
35258
BARBARA LÜDINGHAUSEN. Silvergrafik, osignerad.
Slutpris80 SEK
35176
3 Krus. 2 Liters, Höganäs Keramik.
Slutpris180 SEK
35247
MONICA BACKSTRÖM. Svamp. BODA.
Slutpris350 SEK
35256
2 Barstolar. BoConcept.
Slutpris160 SEK
35218
SlutprisInga bud
35209
BERTIL VALLIEN. Skål, "Satellit", Kosta Boda, osignerad.
Slutpris260 SEK
35259
JUSSI TAIPALEENMÄKI. Litografi, "Mor & Son", signerad & numrerad 117/190.
Slutpris230 SEK
35201
Skärbräda/bricka. SÖVE konst Sweden. Sövestad, Poppel.
Slutpris80 SEK
35244
BING & GRÖNDAL. Vas, modell 8708, motiv av väderkvarn.
Slutpris120 SEK
35183
Golv Ljusstake, Smide.
SlutprisInga bud
35197
Diverse glas. Bl.a Orrefors & Sagaform.
Slutpris100 SEK
35264
FOLKE RICKLUND. Provtryck, signerad & daterad -78.
SlutprisInga bud
35249
Diverse bl.a boken om Laholms Keramik & 3 små vaser i nysilver m.m.
SlutprisInga bud
35185
Äldre projektor.
Slutpris120 SEK
35180
Kruka, fat & 2 Ljusstakar. "Stockholms slott", Bing & Gröndal.
SlutprisInga bud
35239
2 delar RUDA. Göte Andersson. Blå nyans.
Slutpris160 SEK
35214
Antiloper, Trä.
Slutpris100 SEK
35233
BERTIL VALLIEN. 2 Martini/Cocktail glas. "Satellite". Kosta Boda. Signerad.
Slutpris600 SEK
35224
HERTHA BENGTSSON. Vas, Signerad, daterad-92 & numrerad 389.
Slutpris850 SEK
35195
Moccakoppar. Chilli. Samtida. 12 koppar & 11 Fat.
Slutpris80 SEK
35261
BARBRO JÖNSSON. Färglitografi, signerad, daterad -86 & numrerad 84/150.
SlutprisInga bud
35205
Diverse. Bl.a Jul.
Slutpris100 SEK
35184
Diverse samtida. Bl.a Temuggar Jelly Bean m.m..
Slutpris100 SEK
35193
Figurin. Goebel.
Slutpris80 SEK
35232
2 KRUS. Höganäs 5 Liter & ett omärkt krus.
Slutpris100 SEK
35178
PEZ. 25st.
Slutpris100 SEK
35223
Kaffeservis, 2 olika. Import & Bavaria.
SlutprisInga bud
35226
Äldre bibel, Biblia Gamla Testamentet, 1842.
Slutpris80 SEK
35243
FREDDI LARSEN. Olja på pannå, signerad.
Slutpris100 SEK
35207
Spel.
SlutprisInga bud
35213
SlutprisInga bud
35211
Nötknäppare. Trä, 1800/1900-talet.
SlutprisInga bud
35245
Figurin, NAO. Pojke med böcker.
Slutpris80 SEK
35240
Krus. Raus. 12 Liter.
Slutpris140 SEK
35210
Diverse prydnader m.m.
Slutpris80 SEK
35238
4 Figuriner i sten, onyx.
SlutprisInga bud
35260
GERTRUD WRÅKE LINDQVIST (1905-1996). "Vilostund", signerad.
SlutprisInga bud
35186
SlutprisInga bud
35190
Servis delar. Hackefors.
SlutprisInga bud
35221
Slutpris80 SEK
35203
Figurin. Rosenthal. TAX.
Slutpris950 SEK
35229
Munkpanna. Koppar, 1800-talet.
Slutpris100 SEK
35235
TOMMY CARLSSON. Litografi. Veinge. signerad & numrerad 31/60.
SlutprisInga bud
35242
Bricka, korg m.m.
SlutprisInga bud
35188
Kaffekanna, 6 Koppar, 6 Fat & 6 Assietter. "Stockholms slott". Bing & Gröndal.
SlutprisInga bud
35206
BERTIL VALLIEN. Flaska, "Satellit", Kosta Boda, osignerad.
Slutpris500 SEK
35192
Stor kruka. Samtida.
SlutprisInga bud