Börjar: 23 aug 2024 18:16Avslutas: 1 sep 2024 17:00
1 SEPTEMBER 2024
35262
HUGO CARLBERG. Akvarell, signerad.
SlutprisInga bud
35248
Diverse glas bl.s Orrefors ljusstakar m.m.
SlutprisInga bud
35231
Julbelysning.
SlutprisInga bud
35215
Konjakskupor, Bl.a Orrefors.
Slutpris80 SEK
35191
SlutprisInga bud
35179
2 Krus. Rörstrand.
Slutpris200 SEK
35257
BARBARA LÜDINGHAUSEN. Silvergrafik, osignerad.
Slutpris80 SEK
35181
Gåbil, Plåt.
Slutpris450 SEK
35196
Äldre besman.
Slutpris80 SEK
35177
Diverse. Bl.a Orientaliskt, Laholms Keramik m.m.
SlutprisInga bud
35254
Figurin GDR. Tyskland. Golfare.
Slutpris120 SEK
35198
Slutpris80 SEK
35220
Diverse. Bl.a ramar, Wahlströms ungdomsböcker m.m.
Slutpris80 SEK
35265
RUNE JOHANSSON. Akvarell, "Sädesärlor", signerad & daterad -85.
SlutprisInga bud
35212
SIMON GATE. Karaff & 10 Snapsglas, Orrefors/Sandvik, 1920-talet, osignerad.
Slutpris500 SEK
35246
Figurin, NAO. Pojke med kudde & klocka.
Slutpris160 SEK
35217
2 Träfigurer. Thailand.
SlutprisInga bud
35200
Glasfat.
Slutpris140 SEK
35216
Utebelysning. Led, "Milazzo", Massive, Oanvänd.
Slutpris100 SEK
35237
4 Halsband. Bärnsten.
Slutpris120 SEK
35204
Golvvas med innehåll. Målat glas.
SlutprisInga bud
35187
Höganäs Keramik.
Slutpris160 SEK
35250
KERSTIN ERICSSON. Olja på duk, "vitsippor", signerad.
Slutpris80 SEK
35199
Stort keramikfat. Okänd formgivare.
Slutpris120 SEK
35222
Diverse ramar.
Slutpris80 SEK
35253
Svensk hyllningsfest, Lindsborg, Kansas, Litografi John Blake Bergers & Tryck Carl M.Peterson.
SlutprisInga bud
35241
Kabinväska. Disney.
Slutpris550 SEK
35225
ERIC LUNDEN, 2 Katter, svensk slöjd. Signerad EL, & 1 FISK.
Slutpris1 400 SEK
35255
Byrå. Nyrenässans, 1800/1900 talet.
Slutpris350 SEK
35227
Diverse. Bl.a Höganäs m.m.
Slutpris80 SEK
35234
GUNNEL SAHLIN. Karaff. Artist Collection. Kosta Boda. signerad.
Slutpris200 SEK
35208
2 Medicinskåp & 1 Nyckelskåp.
Slutpris120 SEK
35251
Oidentifierad konstnär. Olja på pannå, signerad ATKINS.
Slutpris80 SEK
35228
Plåtburkar.
SlutprisInga bud
35230
Ljusstakar, 2st, patinerad brons, Danmark, Art Deco, 1930-talet, stämplade.
Slutpris500 SEK
35189
Krukor.
Slutpris80 SEK
35236
Bijouterier. Bärnsten med sterlingsilver, Dyrberg & Kern
Slutpris200 SEK
35182
Golvljusstake, Smide.
SlutprisInga bud
35194
Flätad kista/koffert.
SlutprisInga bud
35202
MICHAEL ANDERSEN, "Krölle Bölle Familj", Bornholm.
Slutpris80 SEK
35252
Snapphanne & troll, Bergdala & glasblock med älg, jägare, okänd formgivare.
SlutprisInga bud
35263
GUNILLA WEDEL. Akvarell, "Pumpen på Fårö", signerad & daterad Juni 2000.
SlutprisInga bud