Börjar: 23 aug 2024 18:16Avslutas: 1 sep 2024 17:00

1 SEPTEMBER 2024

HUGO CARLBERG. Akvarell, signerad.
35262
SlutprisInga bud
Diverse glas bl.s Orrefors ljusstakar m.m.
35248
SlutprisInga bud
Julbelysning.
35231
Julbelysning.
SlutprisInga bud
Konjakskupor, Bl.a Orrefors.
35215
Konjakskupor, Bl.a Orrefors.
Slutpris80 SEK
35191
SlutprisInga bud
2 Krus. Rörstrand.
35179
2 Krus. Rörstrand.
Slutpris200 SEK
BARBARA LÜDINGHAUSEN. Silvergrafik, osignerad.
35257
Slutpris80 SEK
Gåbil, Plåt.
35181
Gåbil, Plåt.
Slutpris450 SEK
Äldre besman.
35196
Äldre besman.
Slutpris80 SEK
Diverse. Bl.a Orientaliskt, Laholms Keramik m.m.
35177
SlutprisInga bud
Figurin GDR. Tyskland. Golfare.
35254
Slutpris120 SEK
35198
Slutpris80 SEK
Diverse. Bl.a ramar, Wahlströms ungdomsböcker m.m.
35220
Slutpris80 SEK
RUNE JOHANSSON. Akvarell, "Sädesärlor", signerad & daterad -85.
35265
SlutprisInga bud
SIMON GATE. Karaff & 10 Snapsglas, Orrefors/Sandvik, 1920-talet, osignerad.
35212
Slutpris500 SEK
Figurin, NAO. Pojke med kudde & klocka.
35246
Slutpris160 SEK
2 Träfigurer. Thailand.
35217
2 Träfigurer. Thailand.
SlutprisInga bud
Glasfat.
35200
Glasfat.
Slutpris140 SEK
Utebelysning. Led, "Milazzo", Massive, Oanvänd.
35216
Slutpris100 SEK
4 Halsband. Bärnsten.
35237
4 Halsband. Bärnsten.
Slutpris120 SEK
Golvvas med innehåll. Målat glas.
35204
SlutprisInga bud
Höganäs Keramik.
35187
Höganäs Keramik.
Slutpris160 SEK
KERSTIN ERICSSON. Olja på duk, "vitsippor", signerad.
35250
Slutpris80 SEK
Stort keramikfat. Okänd formgivare.
35199
Slutpris120 SEK
Diverse ramar.
35222
Diverse ramar.
Slutpris80 SEK
Svensk hyllningsfest, Lindsborg, Kansas, Litografi John Blake Bergers & Tryck Carl M.Peterson.
35253
SlutprisInga bud
Kabinväska. Disney.
35241
Kabinväska. Disney.
Slutpris550 SEK
ERIC LUNDEN, 2 Katter, svensk slöjd. Signerad EL, & 1 FISK.
35225
Slutpris1 400 SEK
Byrå. Nyrenässans, 1800/1900 talet.
35255
Slutpris350 SEK
Diverse. Bl.a Höganäs m.m.
35227
Diverse. Bl.a Höganäs m.m.
Slutpris80 SEK
GUNNEL SAHLIN. Karaff. Artist Collection. Kosta Boda. signerad.
35234
Slutpris200 SEK
2 Medicinskåp & 1 Nyckelskåp.
35208
2 Medicinskåp & 1 Nyckelskåp.
Slutpris120 SEK
Oidentifierad konstnär. Olja på pannå, signerad ATKINS.
35251
Slutpris80 SEK
Plåtburkar.
35228
Plåtburkar.
SlutprisInga bud
Ljusstakar, 2st, patinerad brons, Danmark, Art Deco, 1930-talet, stämplade.
35230
Slutpris500 SEK
Krukor.
35189
Krukor.
Slutpris80 SEK
Bijouterier. Bärnsten med sterlingsilver, Dyrberg & Kern
35236
Slutpris200 SEK
Golvljusstake, Smide.
35182
Golvljusstake, Smide.
SlutprisInga bud
Flätad kista/koffert.
35194
Flätad kista/koffert.
SlutprisInga bud
MICHAEL ANDERSEN, "Krölle Bölle Familj", Bornholm.
35202
Slutpris80 SEK
Snapphanne & troll, Bergdala & glasblock med älg, jägare, okänd formgivare.
35252
SlutprisInga bud
GUNILLA WEDEL. Akvarell, "Pumpen på Fårö", signerad & daterad Juni 2000.
35263
SlutprisInga bud