Börjar: 26 sep 2024 13:46Avslutas: 3 okt 2024 17:00
3 OKTOBER 2024
36336
2 Krukor. "Empire" Gustavsberg.
Slutpris140 SEK
35870
SlutprisInga bud
36037
8 Orientaliska elefanter.
Slutpris80 SEK
36312
Golvlampa. Fabrikat okänt, 1950/60-talet.
Slutpris180 SEK
36285
Matta. Rölakan, signerad NA.
Slutpris80 SEK
36320
Äldre skrivmarskin. "Erika" A.G. vorm seidel & Neumann, Dresden.
SlutprisInga bud
35862
Ansikten. Skulpturer.
Slutpris80 SEK
36295
Sparkbil. Plåt.
Slutpris320 SEK
36297
Värmeljushållare. smide & glas.
SlutprisInga bud
36308
Diverse porslin & keramik. Bl.a Höganäs, Rosa Ljung, Gabriel.
Slutpris80 SEK
35539
MAURICE MOBERG. Färglitografi, "Blommor i fönsterkarm", signerad och numrerad 12/90.
SlutprisInga bud
35863
Diverse figuriner. Bl.a Wagner & Apel, Lippelsdorf m.m.
Slutpris80 SEK
36013
Orientaliska elefanter. TRÄ.
SlutprisInga bud
36289
Persisk handknuten bönematta.
Slutpris180 SEK
36301
Serveringsvagn. Plåt, samtida.
Slutpris100 SEK
36322
2 Vägglampor, näversömn. Olja/vinäger hållare & vas.
SlutprisInga bud
36303
Diverse blandat, bl.a en stor svan & bil i porslin.
SlutprisInga bud
36326
2 Vägglampor. Gul-metall, samtida. Svängarm.
Slutpris120 SEK
35529
GUNNAR LARSSON. Färglitografi, "Golfspelare". signerad och numrerad 10/125.
Slutpris80 SEK
36290
Syskrin med innehåll. 1946, kurbitsmålad.
Slutpris120 SEK
36330
Diverse porslin & keramik. Bl.a Gefle, Porsgrund m.m.
SlutprisInga bud
36293
Campingset. Origo, hopfällbart, 1960-talet.
Slutpris180 SEK
35853
Figurin. PAL. Spanien.
SlutprisInga bud
36314
Diverse bilar, traktorer m.m.
SlutprisInga bud
36302
Spegel. 1950/60-talet.
Slutpris120 SEK
36315
Diverse leksaker. Bl.a Sonic Loco m.m.
SlutprisInga bud
35538
HARRO KOSKINEN. Färglitografi, "Brygga", signerad, numrerad 279/410 & daterad 1978.
SlutprisInga bud
35861
Diverse porslin & keramik m.m. Bl.a tekoppar Höganäs.
Slutpris80 SEK
36001
OLLE ALBERIUS. Elefant, Orrefors, signerad.
Slutpris80 SEK
35528
HARDY STRID. Färgserigrafi, "Abstrakt komposition". Signerad och numrerad 12/100.
Slutpris230 SEK
36306
LCD TV. Samsung, 36 tum.
Slutpris80 SEK
35844
Diverse Porslin & Keramik.
SlutprisInga bud