Börjar: 14 nov 2023 17:26Avslutas: 23 nov 2023 18:00
23 NOVEMBER 2023
28671
Smal hylla. Fabrikat okänt. Trä & metall.
SlutprisInga bud
28648
SVEN HELLSTRÖM. Olja på duk, stilleben, signerad & daterad 1947.
Slutpris290 SEK
28672
Tekabinett med bricka.
Slutpris750 SEK
28626
Diverse porslin & keramik. Bl.a Höganäs, Sagaform, Thomas m.m.
Slutpris100 SEK
28651
TURE LIDSTRÖM. Akvarell.
Slutpris120 SEK
28681
Hatthylla.
SlutprisInga bud
28631
Trasmatta. Typ Gallerimatta.
Slutpris80 SEK
28684
Stort parti tavlor. Etsningar, oljor m.m.
Slutpris140 SEK
28680
Taklampa. Metall & glas.
SlutprisInga bud
28694
Diverse Plåtburkar.
Slutpris100 SEK
28687
Diverse krukor & burkar.
SlutprisInga bud
28674
Äldre smörkärna & Dramaten.
SlutprisInga bud
28653
HARALD SALLBERG. Etsning, signerad & daterad -33
Slutpris400 SEK
28667
Äldre pall & mjölkspann i mässing.
Slutpris160 SEK
28683
TURE LIDSTRÖM. 3 Teckningar, signerade LT & daterade 1947, 1949 & 1950.
SlutprisInga bud
28638
Smörkärna. Allmoge.
SlutprisInga bud
28649
GUSTAF ISANDER. Etsning, "Jarls Torg Stockholm", signerad & daterad 1927.
Slutpris100 SEK
28633
4 Trasmattor.
Slutpris180 SEK
28629
Elektronik. Bl.a DVD Thomson m.m.
Slutpris80 SEK
28692
Soppterrin, "Katharina" Weimar, Lockurna Staffordshire & Figurin.
Slutpris320 SEK
28657
Diverse glas. Bl.a Orrefors, Ruda m.m.
Slutpris120 SEK
28677
Matta. Samtida, Chai Latte, Mattbolaget Borås.
SlutprisInga bud