33475
Fotogenlampa. Patinerad metall & glas, 1800/1900-talet.
Slutpris650 SEK
33510
HANS-AGNE JAKOBSSON, 4 Ljusstakar, L92, Mässing, Markaryd.
Slutpris200 SEK
33547
Emalj. 3 Delar, Le Creuset, Arabia & Silit.
Slutpris320 SEK
33464
Fåtölj. Rotting.
Slutpris140 SEK
33452
Konsolbord.
Slutpris260 SEK
33457
Diverse porslin & keramik. Bl.a Royal Winton, Rörstrand, 2 bordslampor m.m.
Slutpris180 SEK
33462
Nattduksbord. Furu, samtida.
Slutpris80 SEK
33439
Diverse bijouterier & knappar.
Slutpris120 SEK
33450
Smal hylla. 1900-talet.
Slutpris400 SEK
33471
4 Smideshållare/ben till krukor, baljor m.m.
Slutpris320 SEK
33432
Diverse lek.
Slutpris80 SEK
33438
Diverse. Bl.a Mässing, Malm, Tenn m.m.
Slutpris200 SEK
33459
Diverse. Bl.a Vintage skidhandskar, Linneduk, taklampa m.m.
Slutpris100 SEK
33448
Soffa. Chippendale-stil.
Slutpris120 SEK
33449
Äldre kista. 1848.
Slutpris600 SEK
33445
Diverse. Bl.a Svepask, äldre julgranskulor m.m.
Slutpris160 SEK
33470
Stege.
Slutpris80 SEK
33441
Diverse, porslin & keramik.
Slutpris80 SEK
33447
Diverse glas. Bl.a Kosta Boda, SEA m.m.
Slutpris100 SEK
33458
Slutpris80 SEK
33451
Hörnskåp. "Axet", Gustaviansk-stil
Slutpris100 SEK
33460
Golfbag med klubbor.
Slutpris1 200 SEK
33463
Stolar. Ett par, "Viggen", Johanson Design AB, Markaryd.
Slutpris120 SEK
33467
Hopfällbart bord.
Slutpris290 SEK
33453
2 Regissörsstolar. Samtida, hopfällbara.
Slutpris100 SEK
33437
Ytterfoder. Majolika/Jugend, 1800/1900-Talet. Lagad.
Slutpris290 SEK
33454
Fåtölj med fotpall. "Brunstad", samtida.
Slutpris320 SEK
33442
Diverse blandat.
Slutpris100 SEK
33455
Pelarbord.
Slutpris140 SEK
33433
Diverse leksaker. Bl.a Verktygslåda från Micky & stolkuddar "Mammut" IKEA.
Slutpris80 SEK
33469
Takstege.
Slutpris80 SEK
33443
Diverse vekar till fotogenlampor/lyktor.
Slutpris140 SEK
33466
2 Stolar med broderade sitsar. Rokoko-stil, 1900-talet.
Slutpris80 SEK
33406
Kista. 1900-talet.
Slutpris100 SEK
33402
Bordslampa. Bergboms, B-106, 1900-talets andra hälft.
Slutpris100 SEK
33411
Bord. Chippendale-stil, 1900-talets hälft.
Slutpris230 SEK
33197
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Olja på papp, Signerad samt daterad 1949.
Slutpris80 SEK
33419
Diverse mynt & sedlar.
Slutpris260 SEK
33405
Bockbord. Bemålad, 1800/1900-talet.
Slutpris200 SEK
33425
Diverse leksaker. Bl.a Superhjältar.
Slutpris80 SEK
33410
Fåtölj. Skuren valnöt med dubbel rottingklädsel, Chippendale-stil, 1900-talets hälft.
Slutpris200 SEK
33427
Diverse ramar.
Slutpris160 SEK
33407
Äldre kontorsstol. 1950-talet.
Slutpris80 SEK
33409
Rottingsoffa & bord.
Slutpris600 SEK
33413
Kontorsstol. Samtida.
Slutpris140 SEK
33428
Trälåda. Värnamo Mjölkfabrik.
Slutpris120 SEK
33421
Barometer. Hm. Samson. Stockholm.
Slutpris80 SEK
33423
Diverse dockor. Bl.a Elsa & Anna.
Slutpris80 SEK