33165
DAN LINDSTRAND. Olja på duk, "Rosor", signerad.
Slutpris180 SEK
33105
SKÅP. Ek Jugend, 1800-talet.
Slutpris140 SEK
33136
70 Mindre soldater på hästar. Plast, handmålade.
Slutpris290 SEK
33126
Diverse. Bl.a Plåtburkar, trägubbar m.m.
Slutpris80 SEK
33132
72 Påsar snäckor.
Slutpris200 SEK
33121
Pall. Elefantfot, WEDO.
Slutpris100 SEK
33101
Radiobord. 1940-talet.
Slutpris100 SEK
33111
Diverse frimärken, Bl.a postfriska, Sverige & Danmark.
Slutpris200 SEK
33108
Lockskål/Bojan, Kina.
Slutpris80 SEK
33115
Diverse brännarerör till fotogenlampor.
Slutpris80 SEK
33166
KARL GUSTAF PEHRSON. Olja på pannå. Signerad KGP.
Slutpris100 SEK
33106
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ. 1940/50-talet.
Slutpris230 SEK
33128
Bordsur. Junghans.
Slutpris230 SEK
33110
Diverse äldre sedlar. Mestadels Svenska.
Slutpris350 SEK
33080
2 Grytor/baljor, Zink.
Slutpris180 SEK
33084
ROYAL COPENHAGEN, 6 Moccakoppar med fat.
Slutpris400 SEK
32915
TIMO SARPANEVA, "Kalinka", 8 Starkvins/Likörglas, iittala.
Slutpris290 SEK
33095
MARIA NOWAK. Olja på duk, "stilleben", signerad.
Slutpris80 SEK
32921
HANNA DREUTLER, Glasäpple, Studio Åhus, signerad & daterad 1987.
Slutpris230 SEK
33098
GUNNAR STÅLBRAND. Olja på pannå, "Clowner", signerad, Ej inramad.
Slutpris290 SEK
33093
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Efter Peder Severin Krøyer, olja på duk, signerad & daterad 1988.
Slutpris200 SEK
33085
Diverse samlartallrikar. Bl.a Royal Copenhagen, Bing & Gröndal m.m.
Slutpris80 SEK
32562
Värme platta. Holland. Oanvänd.
Slutpris80 SEK
33070
ROYAL COPENHAGEN, 6 mindre assietter/askfat.
Slutpris260 SEK
33074
Diverse band.
Slutpris160 SEK
33087
Diverse brännarerör till fotogenlampor m.m.
Slutpris100 SEK
33071
4 Ramar. "Saxnäs", IKEA, oanvända.
Slutpris80 SEK
33073
PC & PLAYSTATION spel.
Slutpris140 SEK
33097
EBBE HÖGLUND. Olja på duk, "Clown", signerad, Ej inramad.
Slutpris140 SEK
33079
2 Utomhus vägglampor. KOSTER, Borealis Lights. Oanvända.
Slutpris180 SEK
33089
5 Matbord.
Slutpris260 SEK
33096
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Olja på duk, "Talgoxe med unge", signerad.
Slutpris160 SEK
33088
Bordsmangel. Electrolux.
Slutpris100 SEK
33077
Diverse brännarrör till fotogenlampor.
Slutpris80 SEK
33090
MICHAEL QVARSEBO. Olja på pannå, signerad & daterad 1968.
Slutpris550 SEK
33038
BING & GRÖNDAL. "Blå Måsen", 10 Assietter.
Slutpris230 SEK
33049
Diverse beslag till möbler.
Slutpris120 SEK
33007
Pall.
Slutpris100 SEK
33044
Diverse porslin & keramik. Bl.a JIE, Svenskt glas m.m.
Slutpris80 SEK
33042
Diverse leksaker.
Slutpris80 SEK
33039
Modellbåt.
Slutpris160 SEK
33011
STOLAR, 4-stycken, akryl/stål, "Diamante", Dal Segno Furnishing, Italien.
Slutpris450 SEK
33061
Taklampa. Jugend, mässing, 1900 talets första hälft.
Slutpris230 SEK
33035
ROLF HESLAND. LP/Tidskriftställ, "Scala", Bruksbo, Norge.
Slutpris1 300 SEK
33018
Diverse klistermärken.
Slutpris140 SEK
32898
3 Mindre bord. Bl.a Teak.
Slutpris80 SEK
32892
FERDINAND LUNDQVIST. Skrivbord, 1900-talets mitt.
Slutpris200 SEK
33056
2 Skeppsklockor. Mässing/Malm, Oanvända.
Slutpris80 SEK