Kategorier

2d 12h
35539
MAURICE MOBERG. Färglitografi, "Blommor i fönsterkarm", signerad och numrerad 12/90.
Startbud80 SEK
2d 12h
35544
Diverse. Bl.a Lådkameror, prismärkare, böcker m.m.
Aktuellt bud80 SEK
2d 12h
35552
Diverse metall. Bl.a Gunnar Ander m.m.
Startbud80 SEK
2d 12h
35522
ÅKE WICKSTRÖM. Olja på duk, "Gårdsmotiv", signerad
Aktuellt bud80 SEK
2d 12h
35516
Buddha. Konstmassa, samtida.
Startbud80 SEK
2d 12h
35537
Diverse. Bl.a koppar, tenn m.m.
Startbud80 SEK
2d 12h
35518
2 Klädkrokar. Gjutjärn.
Aktuellt bud80 SEK
2d 12h
35538
HARRO KOSKINEN. Färglitografi, "Brygga", signerad, numrerad 279/410 & daterad 1978.
Startbud80 SEK
2d 12h
35556
2 Elefanter. Modell Fröding.
Startbud80 SEK
2d 12h
35515
Skulptur. Diskuskastare. Metall.
Startbud80 SEK
2d 12h
35509
8 Orientaliska elefanter.
Aktuellt bud80 SEK
2d 12h
35557
Elefant. Staffordshire, England, första hälften 1900 talet.
Aktuellt bud100 SEK
2d 12h
35510
THOMAS DAM, TROLL & glaskulor.
Aktuellt bud80 SEK
2d 12h
35540
HUGO ZUHR. Färglitografi, "Båt", signerad och numrerad 102/200.
Startbud80 SEK
2d 12h
35532
Trälåda med 4 fack. IB Laursen.
Aktuellt bud140 SEK
2d 12h
35531
TAGE RUDOLF AHLM. Olja på duk, "Hamnmotiv" signerad.
Startbud80 SEK
2d 12h
35546
Lampskärmar & ramar.
Aktuellt bud80 SEK
2d 12h
35550
Diverse bijouterier. Bl.a silver m.m.
Aktuellt bud80 SEK
2d 12h
35533
FOLKE WETZDORF. Olja på duk, "Kvinnor på fält", signerad.
Startbud80 SEK
2d 12h
35555
2 Elefanter. Porslin, Cortendorf, Germany.
Startbud80 SEK
2d 12h
35517
EINAR BRISSMYR. Olja på duk, "Motiv från Oskarström". signerad. A tergo betitlad och daterad 1949.
Startbud80 SEK
2d 12h
35507
2 Spegellampetter. Malm.
Aktuellt bud100 SEK
2d 12h
35526
Tomte, Tyskland.
Startbud80 SEK
2d 12h
35512
HENNING BJÄRDAM. Olja på duk, "Sydländskt kustlandskap", signerad & daterad -57
Startbud80 SEK
2d 12h
35534
Leksaker. Bl.a Ficher Price.
Startbud80 SEK
2d 12h
35545
Äldre träbalja, ramar & ornament.
Aktuellt bud80 SEK
2d 12h
35553
Diverse figuriner. Bl.a JIE, Rosa Ljung m.m.
Startbud80 SEK
2d 12h
35535
GÖSTA HÖGARDH. Akvarell, "Morgon Söndrum", signerad. A tergo betitlad och daterad 1950.
Startbud80 SEK
2d 12h
35521
Bricka . korg, vedkorg & väska.
Aktuellt bud100 SEK
2d 12h
35520
Mindre tavlor & flamskvävnad.
Startbud80 SEK
2d 12h
35530
Fotogenlampa. Glas/ metall, 1900/2000-talet.
Aktuellt bud120 SEK
2d 12h
35519
JÖRGEN WARING. Olja på duk,"Landskap", signerad och daterad -61.
Aktuellt bud100 SEK
2d 12h
35525
LISA LARSON. Tomte med ljushållare.
Aktuellt bud230 SEK
2d 12h
35551
Diverse.
Aktuellt bud80 SEK
2d 12h
35528
HARDY STRID. Färgserigrafi, "Abstrakt komposition". Signerad och numrerad 12/100.
Startbud80 SEK
2d 12h
35547
Diverse jul. Bl.a textil m.m.
Startbud80 SEK
2d 12h
35523
Diverse malm & mässing.
Aktuellt bud160 SEK
2d 12h
35511
Orientaliska elefant-piedestal.
Startbud80 SEK
2d 12h
35508
Diverse tenn.
Startbud80 SEK
2d 12h
35514
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Reproduktion på duk, "Sydländsk kustbild", signerad.
Startbud80 SEK
2d 12h
35554
Diverse porslin & DAM troll m.m.
Startbud80 SEK
2d 12h
35524
GUSTAV GUNNARSSON. Olja på duk, signerad.
Startbud80 SEK
2d 12h
35548
VICKE LINDSTRAND. Elefant. Upsala Ekeby.
Startbud80 SEK
2d 12h
35529
GUNNAR LARSSON. Färglitografi, "Golfspelare". signerad och numrerad 10/125.
Startbud80 SEK
2d 12h
35536
Diverse JUL. Bl.a Tomtar.
Aktuellt bud80 SEK
2d 12h
35542
Diverse. Bl.a malm m.m.
Startbud80 SEK
2d 12h
35513
Orientaliska elefant-piedestal.
Startbud80 SEK
2d 12h
35541
16 Starkvinsglas + 1 glas. Möjligtvis Kosta Boda.
Startbud80 SEK
Laholms Auktioner
Kontakt

Laholms Handel Auktioner Partier

Kristianstadsvägen 65

31232 Laholm

0737564902

info@laholmsauktioner.se

Följ oss

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.