Börjar: 12 apr 2024 13:55Avslutas: 21 apr 2024 17:00

21 APRIL 2024

Avslutad
MARTINES PINTADO A MANO. Keramikfat, Spanien.
31761
MARTINES PINTADO A MANO. Keramikfat, Spanien.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Kaffekanna. Skultuna, Mässing, 1800-talet.
31846
Kaffekanna. Skultuna, Mässing, 1800-talet.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Tiffany, Louise Comfort, Bägare på fot, glas, "Favrile", iriserande dekor, Osignerad.
31825
Tiffany, Louise Comfort, Bägare på fot, glas, "Favrile", iriserande dekor, Osignerad.
Slutpris140 SEK
Avslutad
6 Kaffekoppar med fat. Princess roses "Queen Anne", Bone China, England.
31802
6 Kaffekoppar med fat. Princess roses "Queen Anne", Bone China, England.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Diverse porslin, glas, Nysilver.
31875
Diverse porslin, glas, Nysilver.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Smålandsklockan, Malm.
31829
Smålandsklockan, Malm.
Slutpris140 SEK
Avslutad
PAUL KEDELV. Skål, "coquille", Flygsfors, signerad.
31780
PAUL KEDELV. Skål, "coquille", Flygsfors, signerad.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Lockskål, "Pompadour", Rosenthal.
31788
Lockskål, "Pompadour", Rosenthal.
Slutpris120 SEK
Avslutad
Vas. Mässing, A Eriksson Striberg, signerad, 1900-talet.
31844
Vas. Mässing, A Eriksson Striberg, signerad, 1900-talet.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Salt & sockerströare. JIE, 1950-60 talet.
31859
Salt & sockerströare. JIE, 1950-60 talet.
Slutpris160 SEK
Avslutad
Diverse glas.
31765
Diverse glas.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Saftkokare/saftmaja, Samtida.
31786
Saftkokare/saftmaja, Samtida.
Slutpris120 SEK
Avslutad
Diverse orientaliskt.
31836
Diverse orientaliskt.
SlutprisInga bud
Avslutad
Per Lütken, Holmegaard, Vas samt ljusstake, glas, "Carnaby", design 1968.
31826
Per Lütken, Holmegaard, Vas samt ljusstake, glas, "Carnaby", design 1968.
Slutpris230 SEK
Avslutad
Okänd konstnär för marbell stone Art, Skulptur, Konststen, 1960-talet.
31812
Okänd konstnär för marbell stone Art, Skulptur, Konststen, 1960-talet.
SlutprisInga bud
Avslutad
Fotogenlampa. Mässing/glas, Kosmos Brenner.
31871
Fotogenlampa. Mässing/glas, Kosmos Brenner.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Ett par Ljusstakar, Malm.
31782
Ett par Ljusstakar, Malm.
Slutpris120 SEK
Avslutad
Fat, "Pyrola", Gefle/ Upsala Ekeby.
31840
Fat, "Pyrola", Gefle/ Upsala Ekeby.
Slutpris120 SEK
Avslutad
GOEBEL. Blomsterflicka & saltkar.
31760
GOEBEL. Blomsterflicka & saltkar.
SlutprisInga bud
Avslutad
Okänd Grönländsk konstnär, Skultur, Isbjörn, så kallad Tupilak, Skuren sten.
31797
Okänd Grönländsk konstnär, Skultur, Isbjörn, så kallad Tupilak, Skuren sten.
Slutpris80 SEK
Avslutad
Figurin. Kullabygdens keramik. Höganäs.
31832
Figurin. Kullabygdens keramik. Höganäs.
SlutprisInga bud
Avslutad
Taklampa med glaskupa. Mässing.
31887
Taklampa med glaskupa. Mässing.
SlutprisInga bud
Avslutad
Äldre trästege.
31884
Äldre trästege.
Slutpris260 SEK
Avslutad
Fat. "Bärnsten", Rörstrand.
31810
Fat. "Bärnsten", Rörstrand.
SlutprisInga bud
Avslutad
Gryta. Malm, Ekbergs, 1900-talet.
31855
Gryta. Malm, Ekbergs, 1900-talet.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Koppar, 4 Delar 1800/1900 talet.
31763
Koppar, 4 Delar 1800/1900 talet.
Slutpris80 SEK
Avslutad
8 Armband till mobiler. Georg Jensen, Sterlingsilver, Nya i obrutna förpackningar.
31864
8 Armband till mobiler. Georg Jensen, Sterlingsilver, Nya i obrutna förpackningar.
Slutpris550 SEK
Avslutad
Matservis. Linköpings porslinsfabrik, 68 delar, förgylld kantdekor.
31868
Matservis. Linköpings porslinsfabrik, 68 delar, förgylld kantdekor.
Slutpris290 SEK
Avslutad
2 Bordslampor. Möjligtvis Esben Klint, glas med metall montage.
31809
2 Bordslampor. Möjligtvis Esben Klint, glas med metall montage.
Slutpris290 SEK
Avslutad
GUNNAR NYLUND. Fat, "Eterna", Rörstrand.
31799
GUNNAR NYLUND. Fat, "Eterna", Rörstrand.
Slutpris80 SEK
Avslutad
Krus. 10L, Höganäs keramik.
31828
Krus. 10L, Höganäs keramik.
Slutpris140 SEK
Avslutad
VIGGO N. MYHREGAARD. Isbjörn med skål, 1900 talets början.
31824
VIGGO N. MYHREGAARD. Isbjörn med skål, 1900 talets början.
Slutpris80 SEK
Avslutad
Köksvågar, 2 st, Orange & gul plast, Terraillon Export 2000, Frankrike.
31820
Köksvågar, 2 st, Orange & gul plast, Terraillon Export 2000, Frankrike.
Slutpris80 SEK
Avslutad
ELSA FAHLSTRÖM ( Söderberg). 2 Ljusstakar, dekor av tangenter, Boda, signerade.
31796
ELSA FAHLSTRÖM ( Söderberg). 2 Ljusstakar, dekor av tangenter, Boda, signerade.
SlutprisInga bud
Avslutad
Delar av kaffeservis, Bavaria.
31778
Delar av kaffeservis, Bavaria.
Slutpris140 SEK
Avslutad
Golvlampa. Fabrikat okänt.
31881
Golvlampa. Fabrikat okänt.
Slutpris120 SEK
Avslutad
2 Väggfat, Boch Delfts.
31851
2 Väggfat, Boch Delfts.
Slutpris120 SEK
Avslutad
8 Flata tallrikar. "China-lyke", Myott`s, Staffordshire.
31842
8 Flata tallrikar. "China-lyke", Myott`s, Staffordshire.
Slutpris320 SEK
Avslutad
Karmstol. Rokoko-stil.
31885
Karmstol. Rokoko-stil.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Diverse JIE.
31856
Diverse JIE.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Reklamskylt, Metall, Salzburger Stiegl Bier, Österrike.
31805
Reklamskylt, Metall, Salzburger Stiegl Bier, Österrike.
Slutpris160 SEK
Avslutad
Äldre kobjällror.
31845
Äldre kobjällror.
SlutprisInga bud
Avslutad
VERNER PANTON för Louis Poulsen. Taklampa, "Pantop", lackerad plåt, design 1980.
31886
VERNER PANTON för Louis Poulsen. Taklampa, "Pantop", lackerad plåt, design 1980.
Slutpris350 SEK
Avslutad
2 Strålkastare. Arbetsbelysning.
31791
2 Strålkastare. Arbetsbelysning.
SlutprisInga bud
Avslutad
Äldre bokmärken.
31779
Äldre bokmärken.
Slutpris800 SEK
Avslutad
Väggreliefer/tallrikar. Børnehjælpsdagen. 1900 talets början, Copenhagen mfl.
31818
Väggreliefer/tallrikar. Børnehjælpsdagen. 1900 talets början, Copenhagen mfl.
Slutpris290 SEK
Avslutad
SAARA HOPEA. 3 Ytterfoder/skålar, "Krokus", Nuutajärvi-Notsjö.
31819
SAARA HOPEA. 3 Ytterfoder/skålar, "Krokus", Nuutajärvi-Notsjö.
Slutpris140 SEK
Avslutad
4 Bordslampor.
31769
4 Bordslampor.
SlutprisInga bud
Laholms Auktioner
Kontakt

Laholms Handel Auktioner Partier

Kristianstadsvägen 65

31232 Laholm

0737564902

info@laholmsauktioner.se

Följ oss

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.