Börjar: 12 apr 2024 13:55Avslutas: 21 apr 2024 17:00
21 APRIL 2024
31761
MARTINES PINTADO A MANO. Keramikfat, Spanien.
Slutpris100 SEK
31846
Kaffekanna. Skultuna, Mässing, 1800-talet.
Slutpris100 SEK
31825
Tiffany, Louise Comfort, Bägare på fot, glas, "Favrile", iriserande dekor, Osignerad.
Slutpris140 SEK
31802
6 Kaffekoppar med fat. Princess roses "Queen Anne", Bone China, England.
Slutpris100 SEK
31875
Diverse porslin, glas, Nysilver.
Slutpris100 SEK
31829
Smålandsklockan, Malm.
Slutpris140 SEK
31780
PAUL KEDELV. Skål, "coquille", Flygsfors, signerad.
Slutpris200 SEK
31788
Lockskål, "Pompadour", Rosenthal.
Slutpris120 SEK
31844
Vas. Mässing, A Eriksson Striberg, signerad, 1900-talet.
Slutpris100 SEK
31859
Salt & sockerströare. JIE, 1950-60 talet.
Slutpris160 SEK
31765
Slutpris100 SEK
31786
Saftkokare/saftmaja, Samtida.
Slutpris120 SEK
31836
Diverse orientaliskt.
SlutprisInga bud
31826
Per Lütken, Holmegaard, Vas samt ljusstake, glas, "Carnaby", design 1968.
Slutpris230 SEK
31812
Okänd konstnär för marbell stone Art, Skulptur, Konststen, 1960-talet.
SlutprisInga bud
31871
Fotogenlampa. Mässing/glas, Kosmos Brenner.
Slutpris500 SEK
31782
Ett par Ljusstakar, Malm.
Slutpris120 SEK
31840
Fat, "Pyrola", Gefle/ Upsala Ekeby.
Slutpris120 SEK
31760
GOEBEL. Blomsterflicka & saltkar.
SlutprisInga bud
31797
Okänd Grönländsk konstnär, Skultur, Isbjörn, så kallad Tupilak, Skuren sten.
Slutpris80 SEK
31832
Figurin. Kullabygdens keramik. Höganäs.
SlutprisInga bud
31887
Taklampa med glaskupa. Mässing.
SlutprisInga bud
31884
Äldre trästege.
Slutpris260 SEK
31810
Fat. "Bärnsten", Rörstrand.
SlutprisInga bud
31855
Gryta. Malm, Ekbergs, 1900-talet.
Slutpris450 SEK
31763
Koppar, 4 Delar 1800/1900 talet.
Slutpris80 SEK
31864
8 Armband till mobiler. Georg Jensen, Sterlingsilver, Nya i obrutna förpackningar.
Slutpris550 SEK
31868
Matservis. Linköpings porslinsfabrik, 68 delar, förgylld kantdekor.
Slutpris290 SEK
31809
2 Bordslampor. Möjligtvis Esben Klint, glas med metall montage.
Slutpris290 SEK
31799
GUNNAR NYLUND. Fat, "Eterna", Rörstrand.
Slutpris80 SEK
31828
Krus. 10L, Höganäs keramik.
Slutpris140 SEK
31824
VIGGO N. MYHREGAARD. Isbjörn med skål, 1900 talets början.
Slutpris80 SEK
31820
Köksvågar, 2 st, Orange & gul plast, Terraillon Export 2000, Frankrike.
Slutpris80 SEK
31796
ELSA FAHLSTRÖM ( Söderberg). 2 Ljusstakar, dekor av tangenter, Boda, signerade.
SlutprisInga bud
31778
Delar av kaffeservis, Bavaria.
Slutpris140 SEK
31881
Golvlampa. Fabrikat okänt.
Slutpris120 SEK
31851
2 Väggfat, Boch Delfts.
Slutpris120 SEK
31842
8 Flata tallrikar. "China-lyke", Myott`s, Staffordshire.
Slutpris320 SEK
31885
Karmstol. Rokoko-stil.
Slutpris200 SEK
31856
Diverse JIE.
Slutpris100 SEK
31805
Reklamskylt, Metall, Salzburger Stiegl Bier, Österrike.
Slutpris160 SEK
31845
Äldre kobjällror.
SlutprisInga bud
31886
VERNER PANTON för Louis Poulsen. Taklampa, "Pantop", lackerad plåt, design 1980.
Slutpris350 SEK
31791
2 Strålkastare. Arbetsbelysning.
SlutprisInga bud
31779
Äldre bokmärken.
Slutpris800 SEK
31818
Väggreliefer/tallrikar. Børnehjælpsdagen. 1900 talets början, Copenhagen mfl.
Slutpris290 SEK
31819
SAARA HOPEA. 3 Ytterfoder/skålar, "Krokus", Nuutajärvi-Notsjö.
Slutpris140 SEK
31769
4 Bordslampor.
SlutprisInga bud