Börjar: 21 jun 2024 11:13Avslutas: 30 jun 2024 17:00
30 JUNI 2024
33314
Spegel. Samtida.
Slutpris100 SEK
33354
Stekfat. "WEXIÖ Guld", Gustavsberg, Arvid Ekberg, 1887-1939
Slutpris120 SEK
33359
Servisdelar. "Norrland", Gustavsberg, 16 delar.
Slutpris80 SEK
33363
Slutpris80 SEK
33369
Diverse köksgeråd. Mestadels bestick.
SlutprisInga bud
33119
Pall.
Slutpris100 SEK
33332
Te-servisdelar. "Louise", Gefle, Arthur Percy.
SlutprisInga bud
33322
Byrå. Nyrenässans, 1800-talet.
Slutpris400 SEK
33370
Stolar. Ett par, rokokostil, broderade sitsar, 19800-talet.
Slutpris80 SEK
33325
BARBRO JÖNSSON. Litografi, "På väg", signerad, daterad -83 & numrerad 36/300.
SlutprisInga bud
33169
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Blandteknik, "röd skär södra näs", signerad.
Slutpris80 SEK
33320
Byrå. Engelsk stil, 1900-talet.
Slutpris100 SEK
33373
BRUNO MATHSSON. Fotpall till fåtölj "Pernilla", Dux, renoveringsobjekt.
Slutpris650 SEK
33328
CLAES FOLCKER. Litografi, "Laholmsmotiv", signerad & numrerad 116/150.
SlutprisInga bud
33378
Diverse porslin m.m. Bl.a Rörstrand, Hackefors, Upsala Ekeby/Karlskrona m.m.
Slutpris140 SEK
33317
Taklampa. "Rep", samtida.
Slutpris80 SEK
33157
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Akvarell, "Stadsbild", signerad
Slutpris600 SEK
33381
Diverse vinylskivor & kassettband.
Slutpris140 SEK
33357
Diverse Jul. Mestadels tomtar.
Slutpris230 SEK
33163
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Pastell, "Komposition",
signerad B.Wijnden & daterad -61.
SlutprisInga bud
33324
SERGIO FUENTES. Litografi, "Jag talade till dem", signerad, daterad 1990 & numrerad 752/1500.
SlutprisInga bud
33377
Roddmaskin. Casall R300.
Slutpris650 SEK
33075
Mattvärp m.m.
SlutprisInga bud
33156
MICHAEL BECKERS. Offsettryck. Rheingold, handsignerad.
SlutprisInga bud
33371
Diabildsprojektor Voigtländer & projektorduk.
Slutpris100 SEK
33365
Brudkista. 1900-talet.
Slutpris100 SEK
33379
Snöslunga. Stiga Snow Electric 45, 220 volt, 1800 watt.
Slutpris550 SEK
33164
ROLF BÖRJESSON. Akvarell, "Hästhagabergen, Varberg",
signerad.
SlutprisInga bud
33319
BERTIL VALLIEN. Ljuskrona, Boda Smide.
Slutpris400 SEK
33316
Taklampa. Mässing & glas.
Slutpris80 SEK
33366
Diverse tomtar.
Slutpris400 SEK